| Piromanu a întrebat:

Salut Problema mea este cam asa.

Nu mai am un loc de munca nu am carte am 5 clase am permisul categoria B Profesionist conduc de 3 ani

Am fost sofer In Spania am strans niste bani sa am si ma gandesc sa dau de C+E sa ma bag la tir nu stiu ce sa fac nu am scoala unde sa ma angajez macar, Nu am pretenitii De munca celui care nu vrea sa munceasca sa-i fie rusine asa ca daca ma poate ajuta cineva in ce domeniu as putea!

Va multumesc Multa bafta!
Sa-mi scuzati categoria

4 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Termina 8 clase pe neveu undeva apoi, da baga-te la un C+E si cauta-ti din nou.
bafta!

| d3javw a răspuns:

La agricultura in Germania am inteles ca se castiga bine...dar daca iti place sofer cu siguranta vei gasi un loc de munca in strainatate.

| claudica2703 a răspuns:

Prietene, minimul de clase pentru a putea face scoala de soferi este 6! Si nu exista nicio categorie individuala de profesionisti. Profesionist esti atunci cand ai toate categoriile. Bafta si tie si mediteaza mai mult inainte de a posta o intrebare.

| BellaBlack a răspuns:

Ai putea sa continui scoala la fara frecventa, intre timp muncesti si nici nu trebuie sa treci pe la scoala, macar 8 clase sa ai.Sa dai de C+E este o idee buna, sunt salarii de 2000-2500 in Italia sau Germania pe tir.Macar sa strangi bani sa vii in tara si sa iti deschizi un magazin micut, astfel nu iti vei mai face griji de locul de munca pe viitor.