| AnonimXnX a întrebat:

Salut, recent am venit de la munca din alta tara, iar aici nu gasesc deloc servici in afara de constructii unde nu pot, cum pot face bani altfel aveti idei ceva? Chiar nu mai vreau sa plec in afara si in tara nu gasesti nimic bun daca nu ai relatii, prieteni sa te ajute.

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai cateva variante ai avea acum nu stiu cat de banoase: agent de paza, sofer pe masina de curierat, sa lucrezi intr-un call center ca singur stii o limba straina.

| AnonimXnX explică (pentru Simpatic):

Ms de raspuns dar nu am permis si la call center iti trebuie experienta

| CristiDinBucuresti a răspuns:

In primul rind ce varsta ai? Cite clase ai? Esti fata sau baiat? De unde ai venit din alta țara? Acolo unde ai fost in alta țara ce faceai? Erai angajat/ă undeva?

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, nu ne-ai spus ce certificari si calificari ai?
In ce esti specialist?

| sierra1 a răspuns:

"nu gasesc deloc servici i... aveti idei ceva?"

ce știi să faci, bine?

| Frank51 a răspuns:

Nu e vorba de relații, e vorba că nu ai nicio pregătire.
Câteva joburi unde nu ai nevoie de pregătire sunt:
Agent vânzări
Agent comercial
Manipulant marfă
Broker asigurări

| Țoglă a răspuns:

Curier sau lucrător comercial într-un magazin ar fi un început.