| AnonimXnX a întrebat:

Salut, as vrea sa merg si eu in Anglia la munca in agricultura sau fabrica dar locurile sunt ocupate unde am incercat si stiu ca unchiul meu si-a luat teapa. A ajuns acolo si nu a avut de munca, a dormit in masina, stiti cumva vreun loc de munca sigur? Daca nu sunteti seriosi va rog nu raspundeti.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Locuri de munca sigure si detalii despre acestea gasesti pe portalul EURES al Agentiei Nationale pentru Ocuparea fortei de Munca(ANOFM). Deocamdata are oferte active pentru muncitor necalificat cules capsuni Spania si procesator bulbi(curata bulbi de flor) in Olanda. Vezi aici : http://eures.anofm.ro/
Pentru detalii, fa clik pe oferta ( doua oferte in Spania si una in Olanda).

2 răspunsuri:
| andreeabobo a răspuns:

Daca pleci, trebuie sa mergi la sigur si sa cunosti ceva lume dar pe bune pentru ca multi romani isi bat joc. Intra pe Facebook pe diverse grupuri cu romani in UK si cere informatii despre ce documente iti trebuie, cum iti gasesti de munca etc.

| AnonimXnX explică (pentru andreeabobo):

Stiu, de asta nu vreau sa plec oriunde cu oricine, mai ales ca romanii din strainatate sunt mai rai si invidiosi ca strainii, stiu cum e