| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Stiu ca pentru a lua un credit din banca ai nevoie de minim 6 luni de lucru. Daca eu merg in vacanta la lucru, mi se pune la lunile minime?
P.S. Am 16 ani. Va rog fara jigniri sau cuvinte urate.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cele 6 luni trebuie sa fie in perioada imediat anterioara creditului si sa lucrezi in continuare, in principal cu contract de munca pe perioada nedeterminata sau sa obtii venituri cu caracter de continuitate.
Ori, lucrand doar in perioada vacantei, nu indeplinesti aceste conditii. De asemenea nu ai 18 ani.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lucru continuu in cadrul aceleiasi firme.