| Junseng a întrebat:

Salut! Sunt nou in domeniul crypto si as vrea sa ma documentez mai bine despre ce inseamna asta. Vrea sa inteleg mai bine termenii si cum funcționează lucrurile. Unde as putea sa citesc sau sa urmăresc video-uri despre bazele crypto de la 0 si cu explicații pe care sa le pot intelege?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca speri sa te imbogatesti cu cryptomonede ai de asteptat, sunt vise, iluzii, numai din muncă cinstita poti face bani nu visînd la cryptomonede si afaceri paguboase, ce varsta ai? Lucrezi? Esti la scoală?

| Junseng explică (pentru CristiDinBucuresti):

Lucrez. Am zis ca vreau sa devin milionar peste noapte? Din martie "investesc" in crypto ca sa zic asa, pentru ca pana acum făcut asta orbeste si nu am pierdut nimic pana acum. Da-mi un exemplu de munca care sa imi asigure un trai cu mai mult peste medie, pentru ca asta imi doresc daca tot ai venit cu sfatul asta.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Geme netul de asa ceva, e suficient si wiki/YouTube, eventual ceva carti pe felia asta. Poti sa ma pinguiesti in privat, putem detalia una-alta.

| Junseng explică (pentru GabiDumitrescu):

Dă-mi un exemplu care sa corespunda cerinței mele, te rog.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Junseng):

Https://bitemycoin.com/guides/how-to-get-started-with-cryptocurrency/ >> pentru diverse bonusuri ici-colea, te pot invita la ce platforme folosesc eu de vreo 2 ani incoace (bine, la unele te invit si aia e, imi zici mersi, ca nici eu si nici tu nu primim nimic, la altele e cu dar).