| lau23 a întrebat:

am comandat de pe internet o pereche de ochelari am vorbit cu vanzatorul toate bine si frumoase poze cu ochelarii impecabili am vorbit cu el a zis ca ii trimite prin posta am platit dar cand am deschis coletul am vazut ca ochelarii erau ciobiti ce pot face acolo scrie ramburs maxim 3 zile lucratoare. Nu mai raspunde la telefon si ma gandesc ca daca ii trimit raman si fara bani si fara ochelarii niste sfaturi UTILE?

Răspuns Câştigător
| Cosminovici18 a răspuns:

Niciodata sa nu platesti inainte de a primi coletul, niciodata! Acum vezi ca nu-i mai poti returna pentru ca el nici numai raspunde la telefon numai poate fi contactat a dat teapa si a scapat basma curata. Data viitoare cand mai faci cumparaturi online numai plati inainte si alege sa platesti cand primesti coletul + verificare si eventual probare a ceea ce-ai primit.

| lau23 explică (pentru Cosminovici18):

Un sfat util daca il primeam inainte da in plus el a zis returnare in maxim 3 zile lucratoare... si am dat si ceva bani...

6 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Nu e greu. Daca sunt ciobiti pastreaza-i sa-ti fie invatatura de minte.Alta data alege un cureriat cu deschidere coletului la primire.Scuza-ma ca am fost dur dar asta e realitatea. Daca-i trimiti inapoi vor mai cadea si altii in plasa.

| lau23 explică (pentru stlucian):

Da asa am sa fac pana la urma nu ai fost dur sti ca daca lasi gasi pe teparu asta Iasi umfla un ochi sa fie mai atent... na okazii cel mai ***

| ionut7x7 a răspuns:

Suna/i de pe alt numar poate raspund asa

| lau23 explică:

Tot raul spre bine m-a sunat un alt reprezentat al firmei respective cred si mi-a zis ca imi va inlocui perehcia de ochelari mi-a dat 2 variante mai ramane sa vedem daca o sa fie asa sau nu...