| Skipper09 a întrebat:

AM cont la banca transilvania si vreau sa-mi fac cont de paypal? Dar nu stiu ce sa scriu la card number! Ce sa fac dau funda!

10 răspunsuri:
| FlorinM28 a răspuns:

Pai daca nu ai card, nu ai ce sa scrii. Dar ce vrei sa faci cu contul de paypal? Daca nu ai card nu-l poti nici "alimenta" si nici scoate banii

| Skipper09 explică (pentru FlorinM28):

Sa iau jocuri de pe steam.

| FlorinM28 a răspuns:

Trebuie sa te duci la banca si sa faci cerere pentru un visa electron care are comision 0. Apoi iti inscri cardul pe contul paypal. Iti va lua o suma de bani de pe el, in jur de 1. 5EUR(atat mi-a luat mie ultima data). Acea tranzactie va avea un cod din care vei avea nevoie de primele 4 cifre. Inainte de a introduce cardul in paypal trebuie sa ridici limita la tranzactiile pe internet nesecurizate. By default e 0 si daca nu o modifici, cei de la paypal nu-ti pot lua banii de pe card. Banii nu ii pierzi, se vor regasii in contul tau de paypal. Sper ca te ajuta

| AdiFCD a răspuns:

Salut! Depinde ce tip de card ai. Visa electron, mastercard, maestro? La un card Visa de exemplu, trebuie sa completezi cele 16 cifre de pe fata cardului, data expirarii si CSC-ul de pe spate, format din 3 cifre.

| Skipper09 explică (pentru AdiFCD):

Nu am card

| Skipper09 explică (pentru AdiFCD):

Ce sa fac? sad

| AdiFCD a răspuns (pentru Skipper09):

Nu poti avea cont de paypal fara a avea un card happy suna la banca si vezi daca ei iti pot emite un card pe numele tau, avand in vedere ca ai cont la ei...

| Soneric a răspuns:

Cand ai facut contul la banca ti-a dat niste hartii nu? Cauta acolo pe hartia aia numarul care are mai multe cifre.

| Skipper09 explică (pentru Soneric):

Da am hartia si il vad ala trebuie scris?

| Soneric a răspuns (pentru Skipper09):

Da ala. Acolo completezi acel numar. Bafta frate. Apropo da-i funda lui Adi FCD meritawinkingNumai binehappy