| ElectroFlash a întrebat:

Am pus un anunt pe internet si un bărbat din Anglia spune ca vrea sa imi cumpere telefonul. El mi-a cerut Ibanul de la card, numele băncii si numele meu pentru a imi trimite banii. Este totul sigur sau pot pati ceva contului meu de banca? Multumesc mult, ofer Funda!

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Https://www.zoso.ro/tepe-noi-olx/

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Teapa maxima si clasica deja.

Tu ii dai contul, el iti da o dovada falsa, bineinteles, ca ti a virat banii dar ca sunt blocati pana primeste coletul. Tu trimiti telefonul si aia e, nu mai vezi nimic inapoi.

Nu esti primul care primeste oferte

http://andreicismaru.ro/vaneaza-teparii-site-urile-anunturi/

Totusi, nu te duce capul ca nu e logic ca cineva de la 3000km sa fie interesat de telefonul tau? Serios?

| ElectroFlash explică (pentru suntserios):

Dar el mii baga direct in contul bei bancar

| suntserios a răspuns (pentru ElectroFlash):

Zici tu? Ai văzut banii în cont?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Ai grija ce faci sa nu ii dai datele de pe cardul de credit ca iti poate lua banii.

| Rd79 a răspuns:

E teapa. Da-i block sau macar ignora-l.

| ElectroFlash explică (pentru Rd79):

De ce teapa? Imi baga banii primul

| Rd79 a răspuns (pentru ElectroFlash):

Nu iti baga banii, iti trimite o hartie care arata ca banii au fost trimisi, si tu ii trimiti telefonul.

| Andreibbv19 a răspuns:

Nu ai ce sa patesti, daca ii dai ibanul si numele tau. Daca iti cere datele de pe cardul de credit sa nu i le dai ca iti poate lua banii.