| anonim_4396 a întrebat:

Am un produs la vanzare pe OLX si cineva vrea sa mi-l cumpere. Persoana respectiva sta in Italia si m-a rugat sa trimit coletul prin DHL.
Problema e ca nu stiu cum sa procedez ca sa primesc banii si sa nu fiu pacalit (E prima data cand fac asta). Ma puteti ajuta cu niste sfaturi?
Voi cum ati procedat daca ati vandut ceva la o persoana din strainatate?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

99 din cei care vor sa cumpere de pe olx ai aunt din afara e teapa. Singura modalitate e sa iti faca transfer bancar ai cand vezi banii trimiti produsul

| Daniel323 a răspuns:

Sa faca plata anticipat transportul inclus.
Sau fa-ti cont pe Ebay si sa-l cumpere de acolo.
Am vandut pe Ebay un produs cu 400Euro.Am primit banii instant si am expediat pachetul a doua zi.