| alecs4900 a întrebat:

azi intrebarea mea este urmatoarea:

Am un canal de YouTube si vreau sa activez generarea de banii, am citit termenii si nu prea am inteles ce riscuri sunt
Adica daca nu voi avea un anumit numar de views vo plati eu bani
Va rog sa imi explicati totul daca puteti

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Nu vei plati tu nimic... Daca nu ai vizualizari, nu vei avea persoane intamplatoare care sa dea click pe reclame cand vad ceva interesant.

Trebuie sa ai un cont si de Adsense (cei care te platesc pe tine) si sa nu dai singur click pe reclamele distribuite pe videoclipurile tale si nici prietenii nu trebuie sa te ajute la acest lucru... In caz ca faci asta, ti se va suspenda contul de Adsense si nu vei mai putea avea acces la cont, iar daca exagerezi, in loc sa vina pliculetul de la Google Adsense, va veni prin posta amenda pentru abuzarea butonului Ad(reclame).

| alecs4900 explică (pentru RareşTPUro):

Si ai nevoie de un card de credit prin care sa iti vina banii de la YouTube sau iti vin prin posta? Si cotul de ADSENSE se face automat cand iti creezi canalul sau trebuie sa itifaci contul foloind gmail-lul tau si sa il conectezi la canalul tau?

| RareşTPUro a răspuns (pentru alecs4900):

Trebuie sa iti faci un cont de adsense cu un email separat si sa asociezi canalul de youtube cu contul Adsense, dar trebuie sa ai cel putin 18 ani, sau sa folosesti numele unui parinte si sa scoata el banii...

Metoda de plata poate fi prin Western Union, cont bancar sau prin posta... prin posta dureaza cel mai mult pana la venirea banilor.