| Andreeas_Andreeas_1997 a întrebat:

Credeți ca se merita sa cumpăr telefoane la preț scăzut si sa le vând la preț mai mare? Gen un iPhone 4 se poate găsit si cu 300 de lei si îl pot vinde si cu 450, un iPhone 3GS costa 150 de lei si îl pot vinde si cu 250, voi ce părere aveți? Se merita sa încep un mic business cu asa ceva? Dați-mi idei cum as putea sa-mi fac banii mei din vânzări si enumerati-mi si niște modele de telefoane mai ieftine care sunt la căutare

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca se gasesc deja la preturi mai mici de ce ar cumpara cineva de la tine unde sunt cu 50% mai scumpe?

| TheTimeKiller a răspuns:

Nu prea cred ca merita, dar daca ai timp si vrei sa faci ceva bani, poti incerca. Daca esti multumit, continui.
Ideal ar fi sa stai intr-o zona citadina si sa gasesti un loc public(un parc, ceva) mai aproape de casa ta ca sa te intalnesti cu clientii, ca sa nu te plimbi tot orasul, ca mai mult dai la taxi/autobuz si pierzi si timp.
Ce sa zic? Exista olx, forumuri, pagini pe facebook, curier, tot ce ai nevoie pentru a-ti pune planul in aplicare. Succes!

| NakaTaka a răspuns:

Iphone 4 la 300 de lei? Nu prea cred, cel mai probabil sunt falsuri.

| Andreeas_Andreeas_1997 explică:

Nu s-au ieftinit, mie mi le aduce cineva din Germania

| Andreeas_Andreeas_1997 explică:

Omule,fiecare cu norocul lui, am luat un iPhone 5 de la un prieten cu 400 de lei doar din faptul ca si-a luat 6 si avea nevoie de bani