| AnonimDedicat a întrebat:

Salut TPU, daca am varsta de 16 ani si sunt din Botosani, daca am o trotineta electrica as putea sa ma angajez de exemplu la foodpanda sau la alte companii de genul in care trebuie sa livrezi mancare, nu pentru o perioada lunga de timp, sa zic toata vara asta ce urmeaza, as putea sa ma angajez undeva folosindu-ma de trotineta electrica? Vreau cat mai multe pareri si idei de locuri de munca cu livrari.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Vreau cat mai multe pareri..."

Ție nu-ți trebuie, nu ai nevoie de PĂRERI. Ia legătura cu firma și aplică.

| AnonimDedicat explică (pentru sierra1):

Deci ma pot angaja la firma lor chiar daca am sub 18 ani?

| sierra1 a răspuns (pentru AnonimDedicat):

Teoretic da deși nu cred: o sumedenie alți candidați fac cozi la angajare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru food panda vârsta minimă este 18 ani, deci nu poți la ei. Însă poți la glovo, dar nu îți recomand glovo. La food panda ești plătit la ora chiar dacă ai sau nu comenzi și 5 lei parca este pentru fiecare comandă finalizată. Însă va trebui sa treci un test sa vadă dacă ai competențe pentru curier. Glovo din opinia mea nu merită.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca erai din Suceava stiam un restaurant ce are nevoie de livrator.