| Vali215 a întrebat:

Am primit niste bani pe contul de paypal si îmi apare ca banii sunt retinuti. Trebuie să fac și vreun card la contul de paypal?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista card la contul Paypal!
Paypalul este o platforma internationala de plati, care nu are acrd. Totul se face online, prin intermediul contului tau bancar, sau a credit cardului, pe care ai avut obligatia sa le legi de Paypal si sa le permiti verificarea bancara oficiala.
Ai trecut prin toate aceste verificari?

| Vali215 explică (pentru Violleta2022):

Nu le-am facut, doar mi-am facut cont si aia a fost

| Violleta2022 a răspuns (pentru Vali215):

Pai, in cazul asta contul nu este functional si tu nue sti eligibil, fiindca nu a fost finalizat si nu ti-au dat drept de folosinta.
Trebuie sa legi contul tau bancar de paypal si sa le dai voie sa retraga $2.
Odata cu retragerea celor $2, ei iti vor pune in extrasul de cont bancar, o descriere care contine un cod de 4 cifre.
Acel cod de 4 cifre trebuie introdus a doua zi, dupa ce se face retragerea, intr-un link pe care ti-l trimite paypalul. Imediat dupa introducerea acelui cont, ei iti vireaza cei $2 in contul tau bancar.
Totul este ca o cofirmare ca contul de paypal iti apartine tie cat si contul bancar si cum totul a fost verificat, esti considerat un user legal si contul functional.
Dupa verificarea asta, Paypal te va anunta oficial ca esti eligibil si ca poti folosii Paypalul.

Din pacate, la acest moment contul tau Paypal nu este activ si nici functional.
Urmeaza pasii care trebuie sa-l poti finaliza, ca-i pacat sa ai bani blocati in paypal si sa nu-i poti folosii.

| Ghengbeng18381 a răspuns:

Nu, banii o sa fie deblocati automat dupa 21 de zile