| winDZ00R a întrebat:

Doresc sa stiu si eu cam cat ar costa un cadastru la o casa, pana la ce suma ar ajunge si de ce am nevoie sa fac cadastru!

FUNDAA!

Răspuns Câştigător
| dienuta1990 a răspuns:

Http://www.aflacum.ro/......-1984.html aici puteti gasi lucruri folositoare despre cadastru si intabulare.
Costurile necesare intocmirii documenatiei cadastrale sunt defalcate astfel : onorariu perceput de catre firma care intocmeste documentatia, si taxa perceputa de catre Oficiul de Cadastru si Publicitate Imobiliare. Intrucat preturile variaza in functie de specificul fiecarei documentatii in parte, va rugam sa accesati sectiunea preturi, sa completati forularele specifice, pentru a primi instantaneu pe e-mail-ul furnizat o oferta detaliata.
http://www.cadastru-masuratori.ro/pret%20cadastru.html
pe al doilea site vei gasi o lista orientativa de preturi care sper sa va ajute.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este o suma fixa, este o suma negociata intre tine si inginerul topograf, s-ar putea sa fie 1.000 - 2.000 lei.
Documentatia cadastrala este necesara pentru intabularea casei si terenului aferent sau ca proba intr-un proces.