| trickzzz a întrebat:

Salut TPU,intrebarea mea sta in felul urmator, am trimis unui prieten un colet prin posta, eu stiu sigur ca pe colet si pe acel formural am trecut bine numele de familie dar se pare ca desteapta de la caserita mi-a scris gresit numele de familie a pretenului (in loc de Costescu Cortecu)restul adresa, localitatea judetul si srada sunt bune, exista riscul sa nu ajunga coletul? sau sa nul poata ridica?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Trebuia verificat pe loc.Dar, asta e. Posibil sa ajunga daca adresa este scrisa bine.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si de ce nu ai atentionat-o pe loc? Posibil sa ajunga, posibil sa nu. Daca spui ca adresa este buna. Sper ca nu a scris chiar ca tine aici.

| trickzzz explică (pentru darrio2007):

Pe loc nu am vazut, am vazut tumai seara eu trimitandul dimineata

| darrio2007 a răspuns (pentru trickzzz):

Trebuia verificat pe loc.Dar, asta e. Posibil sa ajunga daca adresa este scrisa bine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca adresa e corecta nu ar trebuie sa fie problema

| TeodorL a răspuns:

Nu cred, insa ai putea sa verifici cu un telefon la posta sau prin cine ai trimis.

| Lungu_Florin_1993 a răspuns:

Nu,cand coletul ajunge acolo postasul isi va da seama de greseala dar el tot va primi pachetul.
Ca si mie mi s-a intimplat asa cu un pachet de la e mag in loc de Florin m-au trecut Florentin.

| darrio2007 a răspuns (pentru Lungu_Florin_1993):

De la Costescu la Cortecu este cale mai lunga decat de la Florin la Florentin.

| trickzzz explică (pentru darrio2007):

Sa rezolvat, prietenul meu a primit coletul multumesc mult pentru raspunsuribig grin

| darrio2007 a răspuns (pentru trickzzz):

Ma bucur pentru tine ca s-a rezolvat.Mersi pentru funda.