| Armyanka a întrebat:

Buna. Dacă deșteapta care mi-a trimis un colet prin posta mi-a greșit numele complet și de asemenea și nr de telefon mi l-a greșit cu o cifra, se mai poate ridica coletul? De asemenea, nu am reședința la adresa pe care i-am dat-o.

9 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca e o greseala mica la nume, cred ca il poti ridica.

| Armyanka explică (pentru NoTurbinaNoGood):

E complet diferit numele.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Armyanka):

Poti sa mergi dinainte la oficiul postal, sa intrebi ce se poate face.
La firmele de curierat se poate interveni in expeditii, poate accepta si posta o modificare... Eventual sa mearga expeditorul la posta de la care l-a trimis, sa incerce sa intervina.

| Armyanka explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Din păcate la mine in oras sunt o grămada de oficii poștale, și nu știu la care sa merg :/ off ce încurcătura…

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Armyanka):

Mie mi-a trimis un ametit actele la o adresa aiurea, tot prin posta romana, si abia dupa o luna si ceva a aparut plicul retur, la el la posta. Cred ca au fost aproape doua luni, in care plicul s-a plimbat aiurea, apoi s-a pierdut... Si a reaparut.
Posta Romana + adulti care nu stiu sa scrie o adresa, sunt o combinatie foarte naspa.

| Mosotti a răspuns (pentru Armyanka):

Pai e simplu, te duci la cel mai apropiat oficiu, spui adresa unde stai si iti zice de care oficiu apartine adresa aia (nu conteaza ca esti oficial la adresa aia), si acolo te duci, e simplu. Si vezi ce spun aia.

| Mosotti a răspuns:

Daca a gresit numele complet a facut-o special cred, si telefonul la fel, e prea mare coincidenta.
Eu asa cred.
Daca nu poti dovedi ca locuiesti la adresa aia, nu iei coletul, cum te identifici ca esti persoana respectiva?
Si cu actul de inchiriere poti arata daca stai in chirie, daca nici asta nu ai, nu esti destinatara de fapt.
Se va duce coletul inapoi.

Il da doar daca reusesti sa arati ca tu esti acea persoana cumva.

| Armyanka explică (pentru Mosotti):

Intenționat nu cred ca a făcut-o pentru ca era ramburs coletu. era o femeie mai in vârsta… dar nu am nicio dovada cum ca as sta la adresa respectiva. Am doar conversațiile Cu ea in care i-am zis ca mi-a greșit numele…. Nu știu ce sa fac

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Bro Nu zi ca avea dulciuri în colet.

-_-