| Eastwood a întrebat:

recent am postat un anunt pe un site cum ca vand un PlayStation 2 cu 7 jocuri, dar cineva vrea doar 4 jocuri, si i-am spus un pret, problema e ca eu sunt din sibiu el sebes, si mi-a spus sa i le trimit prin posta. Dar eu cum pot lua banii pe jocuri? Si ce sa spun la posta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asa se numeste modalitatea de trimitere in care vrei sa obtii plata de la destinatar pentru ce ai trimis in colet.
Tu primesti banii la cateva zile de la ridicarea si plata coletului de catre destinatar. Posta nu-i da coletul daca acesta nu plateste suma inscrisa in formularul de trimitere.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Il poti trimite prin posta, cu plata ramburs, respectiv destinatarul plateste la ridicarea coletului si posta iti da banii. La posta asta spui, ca vrei sa-l trimiti cu plata ramburs.

| Eastwood explică (pentru Ioandelasal):

Cum adica cu plata ramburs?

| Eastwood explică (pentru Ioandelasal):

Cum adica cu plata ramburs?
Eu cand voi primii banii?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Eastwood):

Asa se numeste modalitatea de trimitere in care vrei sa obtii plata de la destinatar pentru ce ai trimis in colet.
Tu primesti banii la cateva zile de la ridicarea si plata coletului de catre destinatar. Posta nu-i da coletul daca acesta nu plateste suma inscrisa in formularul de trimitere.

| Alexandru_Purtan_1988 a răspuns:

Cand il pui la posta ai grija sa fie frumos impachetat(pentru socurile luat cand il arunca nesimtitii de la posta in masina), si ii doamnei(babei) de acolo ca vrei sa trimiti un colet cu "post restant".
El plateste si coletul si transportul.
Nu sunt sigur cu vei primii banii...

| Casian_Tirzuman_1996 a răspuns:

Esti Pasionat de PhotoShop sau CoolEditPro? vino si tu pe http://www.creativefire.tk si invata de la 0 tot ce trebuie sa stii despre PhotoShop si CoolEditPro! Poti Downloada Texturi,Elemente pentru PhotoShop, Effecte Sonore, etc... Pur si simplu dai pe http://www.creativefire.tk si ai intrat in Lumea de Design si Audio!

http://www.creativefire.tk