| ma3ryian a întrebat:

Sunt sofer profesionist si ma bate gandul sa cumpar un MAN TGL euro 4 la vreo 500 000 km. Sa imi fac licenta de transport marfa generala si sa fac Romania - Bulgaria - Polonia - Ucraina. As vrea un raspuns de la cineva care e in tema. Ma gandesc ca atata timp cat nu platesc sofer si muncesc eu ar merge. Multumesc si astept sfaturi.

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Nu sunt șofer profesionist, dar am avut contact cu astfel de persoane. Cel mai bine este să vă înregistrați într-o altă țară Europeană! Aici, veți fi cocoșat de toate aprobările, taxele, impozitele date către stat!
Doar să vă gândiți la cei care au autoturisme înmatriculate la bulgari!
Iar, pentru mărfuri apelați la Bursa de transport marfă!