| ma3ryian a întrebat:

Eu lucrez ca sofer profesionist la o campanie romana. Am ca specializare pe langa meseria de sofer si calificare ca manager transport marfa. Un prieten m-a rugat sa il ajut la firma lui sa ma angajeze pe acest post. Firma lui e la inceput de drum indca nu are licenta de transport marfa. Ma poate angaja pe acest pot? Pot lucra si la firma lui si unde sunt acum angajat adica sa am doua contracte de munca? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Raspunsul esde DA la ambele intrebari.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu poti, deoarece neavand licenta de functionare, firma lui nu este in legalitate si nu poate sa angajeze pe nimeni.

In plus, meseria si calificarea ta este de sofer, nu de manager.
"Manager" este denumirea unei pozitii, nu este o calificare!

| Staif a răspuns:

Poti sa ai doua contracte de munca. Intrebarea este daca faci fata.