Întrebare recomandată | BPArCuCTeMbl a întrebat:

vreau sa deschid un cont bancar pentru a primii de la clienti banii din vanzarea unor produse.As vrea sa stiu ce trebuie sa fac si cu ce trebuie sa ma duc pentru a deschide un cont bancar si daca se aplica aceleasi reguli la oricare banca

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este pe persoana fizica este destul actul de identitate, daca ai peste 18 ani.
Daca este pe firma trebuie sa duci si actele firmei, respectiv actul constitutiv si certificatul de inmatriculare.
Regulile sunt cam aceleasi la fiecare banca.

| onasis1961 a răspuns:

Mergi la orice banca ci cartea de indentitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai cu actul de identitate, este suficient.Regulile le afli direct la banca, este cel mai sigur.

| BPArCuCTeMbl explică:

Nu pentru firma ci pentru mine.Deci inteleg ca trebuie sa ma duc doar cu buletinul si sa am 18 ani nimic mai mult? Nicio copie sau altceva?