| Beterez_Gabriel_2002 a întrebat:

Salut TPU, vreau sa-mi verific identitatea pe revolut si imi cere ori buletinul, pasaportul sau carnetul de conducere pentru a-mi confirma varsta, peoblema e ca 2 din ele nu le am momentan, doar buletinul, dar problema este ca e temporar sau carte de identitate provizorie, cand incerc sa-mi confirm vârsta primesc email cum ca nu au reusit sa-mi verifice varsta, exista alta optiune de a o confirma, orice? (Am 19 ani)

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Revolut este o companie de finante, exact cu este orice banca, deci ai nevoie de date personale reale si exacte si o copie dupa un act de identitate.
Daca nu ti-ai dat datele reale si ti-ai pus nume fictiv, atunci contul este fake si nu ti se accepta, fiindca toate datele declarate de tine, trebuie sa fie reale, exact ca-n buletin!

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil nu recunosc cărțile de identitate temporare. Așa că soluția e sa îți iei cartea se identitate