| emignon a întrebat:

TPU! Am realmente o problema. Va rog foarte frumos sa ma ajutati. Mi-am facut un cont Revolut si am descarcat aplicatia respectiva. De mai bine de 3 luni tot incerc sa-mi confirm identitatea si nu reusesc insa. Am o suma de bani pe cardul primit de la ei si nu-l pot activa. Fotografia Cartii de Identitate nu mi-o recunoaste aplicatia desi am facut-o cu ajutorul computerului. Le-am trimis si dumnealor prin email copia. Va rog frumos sa-mi spuneti ce este de facut si daca mai exista o aplicatie de tip Revolut care accepta folografia Cartii de Identitate mai lejer. Sau unde o pot posta pentru a fi luata in considerare? Multumesc anticipat si astept raspunsul dumneavoastra. DAU FUNDA!

Cu stima si respect, Pop Mihai.

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ce tine de Revolut, doar cu Revolut se poate rezolva.
Am avut si eu o astfel de problema cand mi-am uitat pinul si a trebuit sa iau legatura cu ei pentru a-mi confirma identitatea, etc.

Cu toate ca am vorbit cu botul pana sa imi dea pe cineva real (de pe aplicatia de pe telefon, de la serviciul de asistenta), le-am explicat care e problema, le-am dat datele de pe card +poza +buletin si intr-un final au rezolvat.

Mai mult de atat nu stiu ce ai putea face cu ei.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Ai peste 18 ani?
Dacă nu... așteaptă să-i împlinești. Dacă nu, ia legătura direct cu ei.
PS încearcă să instalezi aplicația pe alt dispozitiv decât cel actual și încearcă să faci de acolo confirmarea. Nu e nevoie de poze profesionale, cele făcute cu telefonul sunt ok.