| Raul29Raul a întrebat:

Salutare! Am card făcut la BRD, dacă scot 5 lei de pe card, de la alt bancomat, de exemplu BCR, cât comision îmi ia? Sau se ia comision la suma de 5 lei? Mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai cum sa scoti 5 lei. Si depinde de card. Eu am card de debit si nu platesc comision, indiferent de bancomat.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Doar de la 10 lei in sus poti scoate bani de pe card, cu ăia 5 lei care îi ai pe card poti cumpara ceva din supermarket si plătesti cu cardul dar sa nu depăseasca suma de 5 lei ca atita ai pe card.

| anonimg a răspuns:

Păi nu cred că poți scoate doar 5 lei. Nici nu cred că în bancomat există bancnote mai mici de 10 lei; și de asemenea nici nu cred că există opțiunea de a selecta/alege mai puțin de 10 lei.

| Sonia822 a răspuns:

Aceeasi banca nu are comisioane identice pentru toata lumea. Unii le au preferentiale, ca asa e, altii sunt angajati la brd si iar au alt tip de comision, altii au din vechile contracte, si au un comision mai mic altii din noile contracte si au un comision mai mare, altii au o suma fixa + procent din suma, de exemplu oricat ar scoate le ia 2.5 ron, la care se adauga un procent din suma scoasa, altii au salariul acolo si nu au comision, mai conteaza cardul, daca e visa sau mastercard, daca e silver sau GOLD (AUR). Nu cred ca iti poate raspunde cineva la intrebarea asta, trebuie sa citesti contractul pe care l-ai semnat, eu de eexemplu nici n-am voie sa scot 5 ron, ci numai multiplu de 10, daca am 5 ron imi apare mesajul ``fonduri insuficiente``