| madab28 a întrebat:

Salutare! Cei care aveți " Revolut"…am o sumă mai mare pe cardul Revolut și am tot citit referitor la retragerile din bancomat cum că ar fi vorba de niște limite în ceea ce privesc sumele. De exemplu, dacă doresc să scot într o singură zi suma de 8000 lei, nu se poate? PS: plătesc comision dacă este nevoie! Chestia pe care nu o inteleg este urmatoarea: pur si simplu nu pot scoate mai mult decat acele limite lunare? Sau nu pot scoate peste limite decat daca platesc comision? Vă rog, cei care știți sa mi lasati raspuns! Dau fundă!????

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Poti retrage 8000, doar platesti 2% comision (minim 5 lei) pentru sumele care depasesc limita ta.
PS: Poti rezolva foarte usor problema, transfera cei 8000 cuiva de incredere, care are un card fara comisioane si astfel ii poate retrage in locul tau. Aproape toata lumea are un astfel de card, eu cred ca am 3...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru regis):

Era 1% mai anul trecut. Cit naiba s-a facut 2?

| regis a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu stiu. La mine e 2%, dar nu il folosesc decat pe online.

18 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Https://help.revolut.com/......ge-limits/

Ai detalii aici, după limita plătești 2% comision

| Frank51 a răspuns:

Limitele astea sunt la toate băncilelaughing

| regis a răspuns (pentru Frank51):

Nici vorbă. De exemplu, la ING am limita de 15000 pe zi si o pot modifica singur din aplicație. Si este doar o limita de siguranță, nu o limita de gratuitate. Indiferent de suma extrasa, comisionul meu este zero la orice bancomat din UE.

| Frank51 a răspuns (pentru regis):

Noi vorbim aici de limita maximă care poate fi scoasă de la bancomat într-o zi, nu știu despre ce vorbești tu.

| regis a răspuns (pentru Frank51):

Despre exact acelasi lucru, despre limita maxima care poate fi scoasa de la bancomat intr-o zi, fara comision.

| Frank51 a răspuns (pentru regis):

La Raiffeisen am limita de 4000, și nu o pot modifica. Eu am spus doar ca limitele există, nu că ar fi aceeași limită la toate băncile, mai citește o data primul meu răspuns.

| regis a răspuns (pentru Frank51):

Pau tocmai, exista dar sunt mult mari, uneori modificabile si fara a posibilitatea de a fi depășite.
La Revolut nu este o limita maxima pe zi, ci o limita maxima necomisionata. Poti scoate 800 gratuit, dar daca vrei 8000, platesti 144 comision.
Deci nu, nu sunt aceste limite la toate bancile.

| Frank51 a răspuns (pentru regis):

Irelevante detaliile. Nu cunosc nicio alta bancă în afară de revolut care să nu aibă limită la retragere. Nu te contrazic, ci doar expun informațiile mele.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru regis):

Limita aia la ING o poti modifica din HomeBank foarte simplu.

| regis a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pai asta ziceam si eu.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Frank51):

In cel mai rau caz mergi la banca si o poti modifica.

| Frank51 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu am de ce, nu folosesc Cash decât la frizer laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Frank51):

Au inceput domnisoarele care fac munca in folosul comunitatii sa primeasca plata cu cardul? Niiiice! tongue

| Frank51 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu dau bani pentru aia, de regulă am relație sau în cel mai rău caz sun o "veche prietenă", deja o dau ca la vrei să fii milionar laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Frank51):

"Intrebam domnisoarele din public sau doriti sasunati o prietena?"

Răspuns utilizator avertizat