| Rafael18 a întrebat:

Salutare,am implinit varsta de 18 ani si as dori sa imi fac card.De curiozitate,la ce banca recomandati sa ma duc? In principal doresc cardul pentru a face cumparaturi de pe diverse site-uri (haine,electronice, etc) si pentru pariat online.Am nevoie doar de buletin pentru a face cardul nu? Orice sfat e binevenit, va multumesc.

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

VISA Electron de la ING/Transilvania/Raiffeisen, eventual altele. Evita cu orice pret hotii aia ordinari de la BRD!

| mixxjim a răspuns:

Astazi e cam acelasi lucru la toate bancile, poate difera anumite chestii dar una peste alta cam tot acolo ajungi. singura chestie este ca iti fac doar un card de debit, adica daca ai bani pe el din resursele tale bine, daca nu - banca nu-ti da nimic daca nu esti angajat. meri la doua-trei banci din zona unde locuiesti si intreaba exact ce comisioane au - pentru ce vrei tu cel mai bun tip de card ar fi unul MasterCard si spui la banca sa fie pentru plati online. Daca nu lucrezi si pui tu bani pe acel card, sa te interesezi ca banca respectiva sa aiba posibilitatea sa-ti pui singur bani pe card de la un bancomat. ING stiu ca are optiunea asta, dar astia-s cam scumpi la comisioane. in plus, au si bancile promotii si chiar cei care fac aceste carduri, cu 1 an fara comisioane sau mai stiu eu ce, deci cel mai sigur mergi si intreaba la banca cat e comisionul de administrare, cat e comisionul de retragere (daca vrei sa scoti bani de pe el), cat e comisionul pe operatiuni (daca au).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Shopping, pariuri... Si parintii tai ce parere au? Ei finanteaza?
Daca ai un job si esti pe picioarele tale, I did not mean to offend.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand Garanti Bank, la cardul de debit nu au comisioane deloc, e valabil si 3 ani. Cel de credit probabil are ceva comisioane. Plus ca iti alegi ce PIN vrei tu! happy

| demonangel24 a răspuns:

Tias propune raiffeisen bank este foarye bun.