| anonim_4396 a întrebat:

as vrea daca se poate sa imi dati ceva idei de afaceribig grin...adica sunt intr-un orasel dinasta mai mic pe la vreo 40.000 de locuitori! cam ce afaceri ar putea sa mearga pe aici?big grin

12 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Salut. Eu sunt PR Event Manager, si pe langa organizarea evenimentelor de diferite naturi ma ocup si cu lansarea afacerilor, PR and so. Tu ai dat date foarte vagi. Daca mi-ai spune o suma aproximativa de care dispui te-as putea ajuta cu o idee profitabila. Norocul de a lansa o afacere intr-un oras mic sta in faptul ca te poti lansa intr-o bransa in care sa detii monopol sau control de piata. Magazin alimentar sau bacanie sau chestii de genu merg in general in mediul rural, nu intr-un oras. In general as recomanda investitia intr-un pub. La 40.000 de locuitori poti lansa pe piata un local cum nu s-a mai vazut cu costuri reduse. Desigur n-ar fi singura idee si pana la urma totul se reduce la suma pe care esti dispus sa o investesti.

| anonim_4396 explică (pentru TheAce):

De suma inca nu dispun dar asta nu e o problema...Ideea e ca mai intai sa ma hotarasc de ce sa ma apuc ca sa stiu cati bani am nevoie! Pub-uri sunt aici cu sutelelaughing...deci nu stiu exact daca chiar ar mergebig grin

| 0rlando a răspuns:

Bordel.

| nico1988 a răspuns:

Depinde cat poti sa investesti.Eu am inceput o afacere fara investitii...dar in toate trebuie sa ai rabdare si sa muncesti si mai ales sa-ti placa.Detalii la :nicoleta_ciobanu88@yahoo.com

| AndyStyleFrizerie a răspuns:

O frizeriewinking
Costurile nu sunt prea mari.
Stima

| unknownn a răspuns:

Legale sau ilegale?

| anonim_4396 explică (pentru unknownn):

Legale logic...n-am de gand sa ma trezesc cu stiu eu ce fel de politie pe caplaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da-mi te rog adresa ta de e-mail sau skype daca aibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi!

| LionelAndres a răspuns:

Covrigarie

| TripleSorry a răspuns:

Un magazin alimentar sigur ar merge happy Pentru ca in orice oras, comuna, sat lumea vrea sa mearga undeva de unde pot sa-si achizitioneze hranabatting eyelashes Si chiar daca nu conteaza daca mai sunt magazine alimentare in preajma.pentru ca daca vii cu un pret putin mai mic.va fi perfect happy

| anonim_4396 explică (pentru TripleSorry):

Am magazin la 2 pasi de minelaughing...nu e ok oricum mersi de ideebig grin