| dragonasuAk47 a întrebat:

am implinit 18 ani acuma 2 luni iar parintii mei vroiau sa ma angajeze ca ospatar la un restaurant din oras.Nu am vrut deloc sa aud despre acest lucru asa ca mi-au propus un fel de afacere...cred.Imi vor oferi 3000 de lei noi.Au spus ca deja am 18 ani trebuie sa stiu ce sa fac cu banii la varsta mea... ca nu cresc in copaci. in fine.Mi-au spus ca daca vin cu o idee ce fac cu banii repsectivi pe timp de vara am unda verde sa i investesc, daca nu, nu primesc nici un ban in aceasta vara.Si totusi as vrea sa plec la mare cu prietenii si fara bani nu prea pot I don't want to see. Ceva idei? imi puteti spune ceva "mini afaceri" pentru un pustan de 18 ani? De precizat: nu stau intr-un oras tare mare, 40.000 de locuitori. Scuze am mai postat aceasta intrebare la categoria afaceri si financiar dar nimeni nu raspunde acolo.Cred ca degeaba exista big grin

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

"Nu am vrut deloc sa aud despre acest lucru" normal, de ce sa muncesti si sa castigi un ban. Ca doar e rusine sa muncesti mai bine spargi banii parintilor pe la mare

| dragonasuAk47 explică (pentru suntserios):

Munceste tu ca piccolo pentru 4-5 milioane fara bacsis...Nu-i rusine sa muncesti.Cel putin mie nu imi este rusine eu doar v-am cerut ajutoru', dar vad ca pe acest site sunt numai oameni care cauta nod in papura...Mersi de ajutor si ramaneti cu site-ul vostru. Tineti-o tot asa cu siguranta ajutati lumea foarte mult.Bafta!

| suntserios a răspuns (pentru dragonasuAk47):

Daca altceva nu stii sa faci muncesti si pentru 5 milioane

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Da desteptule. Iei un amic cu masina, bagi marfa de larg consum in ea din dragonu rosu si dupa ai vinzi in zone rurale la pretul pietei noastre si zbang. Double money. Da cere ceva munca chestia asta

| dragonasuAk47 explică (pentru FABULOSUL6000):

Foarte ingenios! Felicitari

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Plus ceva creier

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Nu e vorba de ingenios. Daca stai si gandesti e simplu. Am vandut 100+ tigai luate cu 30 lei la pret de 60 lei in fata la vreo 3 croitorii. Sa vezi bataie pa ele

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Munca nu strica niciodata ca inveti valoarea banului muncit si nu o sa mai vrei sa-i arunci

Răspuns utilizator avertizat
| Dia28 a răspuns:

Depinde de ce iti place si tie sa faci... de exemplu la varsta de 18 ani nu prea poti sa ai o afacere, dar totusi poti sa te gandesti sa ii investesti in ceva ce iti place si tie sa faci si sa fie si de viitor! Sper sa te-am ajutat! Funda?happy