| Mexy96 a întrebat:

Salutare, as vrea sa imi spuneti ce trebuie sa fac mai exact.
Deci vreau sa ma apuc de o crescatorie de pasari, gaini de oua mai exact si sa incep cu un numar de 2.000 de gaini, dar problema e unde as putea vinde ouale, la targ nu o sa ma ajute, deci mi-ar trebui un magazin propriu sau un contract cu distibuitori, dar aici nu stiu exact testele care sunt nevoit sa le fac!

Răspuns Câştigător
| costan a răspuns:

In primul rand mergi la Camera de comert sau in cazul tau la primarie si vezi cat te costa sa infintezi o firma sau AF (asociatie familiara), iti trebuie un spatiu care sa indeplineasca normele europene in cresterea pasarilor, vezi certificatele pe care ti le cer magazinele stil Peny etc sau cati bani te costa sa inchiriezi o taraba la piata si vezi ce piedici mai apar pe parcurs. Bafta

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Businessul nu este pentru copii de 14 ani!--- la varsta asta, copii fac scoala obligatorie si invata.

| Mexy96 explică (pentru alessia5158):

Am 18, mersi de ajutor!