| yuzuky a întrebat:

As vrea sa ma fac reprezentant la o revista gen Avon Oriflame etc si vreau sa stiu ce facilitati as avea daca devin reprezentant. Plus de asta eu m-am mutat si in Sibiu pe timpul facultatii dar in vacante, weekend-uri etc plec acasa deci daca m-as face reprezentant nu stiu pe ce adesa o pot face ..So, pareri?

Răspuns Câştigător
| InnocentSίn a răspuns:

Nu prea iti recomand sa te faci reprezentant daca nu ai un domiciliu stabil deoarece vei avea comenzi, nu doar in weekend ci si pe timpul saptamanii si e destul de greu sa te tot plimbi dupa comenzi, parerea mea, plus ca nu sti sigur cand soseste coletul. happy Eu am fost reprezentanta o perioada de 2 ani la Avon, si o foarte scurtă perioada la Oriflame. Chiar mi-a placut sa fac acest lucru, primeam tot felul de creme, parfumuri, genti, etc..depindea de suma pe care o faceam/comanda. In primul rand trebuie sa treci de 3 etape : la prima comanda sa strangi o suma de 'x', la a doua comanda 'y', iar la ultima 'z'. Nu mai stiu exact care erau sumele, dar iti explica pe avon.ro tot ce trebuie sa faci sa devi reprezentant. A, mai primesti reviste cu reduceri. La Oriflame cam aceeasi poveste.
Sper ca te-am ajutat macar putin! happy Bafta!

| yuzuky explică (pentru InnocentSίn):

Mulțumesc

| lindemona a răspuns (pentru InnocentSίn):

Buna,

Imi pare rau sa te contrazic, dar nu conteaza unde locuiesti sau ca nu ai un loc stabil. Asta se poate rezolta usor.
Intr-adevar, exista programe de bun venit, loialitate si sponsori, care au niste conditii pe care trebuie sa le indeplinesti pentru a primii premiile. Insa NU sunt obligatorii. Cum nici plasarea comenzilor in fiecare campanie nu este obligatoriu. Acestea sunt doar abureli ale unor sponsori.
Daca ai fi interesate sa te reinscrii, te rog sa ma contactezi. Mi-ar face placere sa te ajut.

9 răspunsuri:
| lindemona a răspuns:

Buna,

Sunt consultant Oriflame din 2011. M-am inscris in timpul facultatii si nu aveam DELOC un domiciliu stabil. Saptamanal faceam drum acasa-Timisoara. Iar cand eram in Timisoara, niciodata nu ma gaseai intr-un singur loc. Stateam in complex, dar majoritatea timpului petreceam in afara campusului. Ceea ce vreau sa spun este ca nu conteaza asta DELOC. Sunt multe variante pentru a rezolva aceasta problema.
In schimb, eu chiar iti recomand sa te inscrii in timpul facultatii. Este momentul cel mai potrivit pentru un start bun in aceasta afacere.
Te pot ajuta sa incepi in Oriflame sau cel putin sa incerci si sa vezi daca iti place.
In catalogul acesta a inceput si un program extrem de avantajos.
Daca esti interesata, contacteaza-ma sau completeaza formularul acesta http://lindemona.ro/oriflame/inscriere-oriflame/ si te voi contacta eu.

| Necunoscuta112 a răspuns:

Daca vrei sa te faci reprezentat mai convenanibil este la oriflame.O cunostinta a primit 1000 de lei de la o comanda pret de 2300 de lei.A avut noroc. Daca tu esti reprezentat primesti 20 la suta reducere la propria comanda. Oricum este alegerea ta.Salariul nu este unul fix dar se castiga in jur de 1500 lei sau chiar mai mult daca ai noroc sa prinzi o comanada.Totusi este o suma mica pentru ca tot timpul muncesti si in cursul saptamanii.se poate intampla sa nu prinzi nici o comanda o saptamana.

| yuzuky explică (pentru Necunoscuta112):

Eu nu înțelege un lucru. poti castiga bani sau poți lua produse cu banii respectivi

| yuzuky explică (pentru yuzuky):

Eu nu Înțeleg *sorry

| yuzuky explică (pentru yuzuky):

Eu nu inteleg*

| Daniela_AnaMarya_1997 a răspuns (pentru yuzuky):

Buna!
Eu sunt reprezentanta la oriflame. Si eu sunt la facultate si eu ma duc acasa in weekend si in vacante. Eu am pus adresa de la domiciliu. Dar in timpul facultatii am setat ca viitoarea comanda sa imi vina la sediu si platesc si mai putin pentru ca nu mai platesc curierul, CEEA CE POTI FACE SI TU. Este mai bine la oriflame fata de avon, pentru ca ai si reducerile mai mari, poti calatori, poti participa la evenimente( la evenimente am participat), la traininguri(si aici am participat). Vreau sa calatoresc, dar deocamdata sunt la inceput. Am mai fost reprezentanta la oriflame in liceu, si acum m-am inscris iar.Cu banii care iti raman din reducerea aceea poti face ce vrei, pe langa ca mai poti primi si produse. Plus ca exista un minicatalog cu oferte pentru consultanti cu reduceri.
Plus ca pentru diferite parguri pe care le atingi sau diferiti pasi pe care ii treci Oriflame te rasplateste in bani si produse.
Daca vrei niste bani in plus, daca vrei sa faci afacerea Oriflame, iti pune la baza si o dezvoltare personala si profesionala.
Daca te intereseaza, ma poti contacta pe adresa de email anamarya997@yahoo.es, ca sa-ti dau mai multe informatii si daca doresti sa te inscri, sa putem vorbi mai multe.Eu una sunt multumita.

| o1cristina a răspuns (pentru Necunoscuta112):

Tin sa te corectez... reducerea minima la Oriflame e de 23%