| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare! Daca ii trimit bani unui prieten pe card se trimite din prima sau trebuie sa astept?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu trimiti si iti va confirma prietenul, daca i-a primit sau nu.
Tu ce sa astepti? Poate tramvaiul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca sunteti la aceeasi banca se trimie relaiv repede, minute.
daca sunt banci diferite dureaza ore.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți trimite pe card. Banii nu sunt pe card.

| nyoentox2002 explică (pentru sadrian46):

Pai poti, gen ala mi-a dat ibanul

| sadrian46 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Ibanul este al contului bancar, nu al cardului. Să te uiți ce scrie pe un card.

| mi25 a răspuns:

Daca este la alta banca poate sa dureze si 1-3 zile, dar la mine a mers si in aceiasi zi.

| mi25 a răspuns:

Daca ii depui la ghiseu, ajung imediat.

| MilmolfayCuTaitei a răspuns:

Daca sunteti la aceeasi banca, intr-un minut ii pot intra, daca sunt banci diferite depinde, de exemplu, cand faci transfer intre banci iti ia un comision iar unele aplicatii iti dau optiunea cum sa faci transferul: iar la BT de exemplu, transferul instant intre banci diferite costa la fel ca transferul clasic in 24h