| Mihnea1z2 a întrebat:

Salutare, mi s-a facut un abonament fara acordul meu pe un site capcana care este de negăsit. Am anunțat la banca, cardul a fost schimbat. Aveți idee cum pot bloca orice viitoare tranzactie către acest comerciant fantoma? Se mai pot recupera banii pe acel abonament? (Banca bcr). Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

"Aveți idee cum pot bloca orice viitoare tranzactie către acest comerciant fantoma?"

odata ce ai anuntat banca si au schimbat cardul, acei escroci numai pot face nimic

"Se mai pot recupera banii pe acel abonament?"

trebuie intrebat la banca in ce conditii se pot recupera banii deja sustrasi de acei escroci! daca se mai poate face ceva...e mai complicat in cazul tau
stiu de exemplu ca persoanele carora li s-au clonat cardurile sau luat banii de pe card cu tot felul de dispozitive direct de la ATM (am auzit in realitate aceste chestii!) sunt indrumati de cei de la banca sa faca sesizare la politie si in termen de nu stiu cate zile banii le-au fost restituiti de catre banca apoi
de aceea zic trebuie intrebat la banca ce demersuri trebuiesc facute si daca banii sustrasi se mai pot sau nu recupera!?
la tine cazul este usor diferit dar nu strica sa intrebi

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă ai schimbat cardul și ăla pe care s-a făcut abonamentul nu mai e valid... Nu se mai face nicio tranzacție.

| MihaiMB a răspuns:

Dacă cardul a fost schimbat, datele pe care le-ai pus pe acel card sunt inexistente în acest moment și nu are de unde să îți mai ridice banii.