| Stefan149 a întrebat:

Salutare TPU! Am in plan sa deschid o pensiune in zona Bran-Moieciu.Am navigat pe internet si m-am consultat in legatura cu finantarea pentru inceperea acestui proiect. Unele persoane spuneau sa te imprumuti la banca printr-un credit ipotecar sau prima casa.O idee ar mai fi prin fonduri europene dar am inteles ca iti impun multe conditi si trebuie sa astepti ff mult pana iti accepta proiectul. Vreau sa vad si parerea voastra

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Postezi de plictiseala?
Ai doar 14 anisori...

| Stefan149 explică (pentru Violleta2022):

Trebuia sa mai scrii "Pune mana pe carte copile si lasa prostiile" si era perfect?‍♂️

| johnnny123 a răspuns:

" în 17 Mai | Stefan149 a întrebat:
Salut TPU! Vine vara si vreau sa fac si eu niste bani de buzunar. Am 14 ani"

Sper ca planul tau de a-ti deschide o pensiune are in vedere un orizont de timp de vreo 20 de ani...

| Dismally a răspuns:

Parerea mea este in felul urmator: pana nu detii banii respectivi uita de idee happy Nu-ti acorda nici o banca bani pentru constructia unei pensiuni care nu se stie daca va merge sau nu iar cu fondurile europene nici atat...

| Andresso a răspuns:

Incepe de jos, fa-ti o casa mica sa cazezi cateva persoane, dupa vor veni banii si treci mai departe in construirea urmatoarei case sau marirea ei.