| ValiConstantin123 a întrebat:

Salutare TPU, pot lua un laptop in rate si sa ma duc personal sa il plătesc în fiecare lună la agenția de unde l-am achizitionat?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

XKronstadt are dreptate! Intrebarea corecta se scria aşa: "Salutare TPU! Pot lua un laptop in rate si sa ma duc personal sa il plătesc, în fiecare lună, la agenția ("magazinul". N-am auzit de agentii care vand laptopuri in rate!) de unde l-am achizitionat." Cât despre laptop: dacă l-ai luat în rate cu un card îl poti plati doar băncii, la orice agenţie a ei, virând banii in contul tău. Dacă l-ai luat în rate din magazin plăteşti doar la magazin.

| darrio2007 a răspuns:

De la ce agentie il cumperi? Ca sa stiu ce recomand.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Creditul se ia de la banca si tot acolo se platesc ratele.

| Sofer a răspuns:

Dacă ai minim 3 luni vechime sau cât se cere la ultimul loc de munca. O sa poți sa iei în rate.

Răspuns utilizator avertizat