| Alin4uuu a întrebat:

Salutare TPU as vrea sa va intreb, daca imi iau un laptop in rate trebuie sa platesc ceva banii inainte? sau cum e? dau fundoi big grin

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula se plateste un avans de 5-20% din pret si restul in rate, pana la 24 de rate, dupa cum este politica magazinului si cum va intelegeti, regulile sunt diferite de la un magazin la altul.
Uita-te pe site-ul oficial al magazinului de la care vrei sa cumperi si afli exact toate detaliile.

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

- Nu platesti nimic inainte, indiferent cum il cumperi, card de credit in rate egale sau credit la banca. Daca il cumperi cu cardul, te duci la magazin, acolo iti trage TOATA suma de bani, dupa care tu platesti in rate egale bancii de unde ai cardul.
- La banca, la fel. Faci creditul, iti da banii, cumperi laptopul si platesti in rate bancii.
-Cum obtii un card de credit sau un credit de la banca, depinde de banca.

| vlady434 a răspuns:

Salut! Trebuie sa platesti o suma mica inainte, un avans. Si rata ti-o fac ei, in functie de pretul laptop-ului si de cat esti tu dispus sa dai pe luna.De exemplu: un laptop este 2000 de lei.Tu dai 500 lei la inceput, ca avans si esti dispus apoi sa platesti o rata de 200 lei pe luna. Rata se va face pe 8 luni.
Sper ca te-am ajutat.

| Nikolac a răspuns:

Pai depinde de compania de unde il ei eu stiu ca trebuie sa platesti jumatate din suma apoi vei plati lunar