| Doodleskull a întrebat:

Sunt in clasa a 11 a la liceu de stiinte ale naturii.
Eu dau bacul la mate romana si fizica, problema e ca nu stiu la ce facultate sa dau in viitor.
Nu conteaza daca facultatea e mai grea sau usoara.
Ma intereseaza sa fie ceva de viitor si sa fie bine platita.
Dau funda! vreau cat mai multe raspunsuri! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Iti recomand sa iei bacul cu o medie de peste 9, 50 si sa mergi sa studiezi informatica in SUA sau Anglia.

3 răspunsuri:
| DizzyC a răspuns:

Domeniul IT e bine platit.
Uita-te pe site-uri specializate cu noile tehnologii. Cloud e un domeniu de viitor de exemplu.

Asadar, Facultatea de Informatica ar fi ok.

Inginerie medicala este un domeniu banos insa nu sunt multe locuri in Romania.

Pe economic, Cibernetica e o recomandare.

Insa va trebui sa si faci cursuri optional pentru perfectionare (nu se invata totul in facultate).

E important sa stii bine si doua limbi straine asa ca daca ai posibilitatea incearca sa alegi o faculate in care se preda intr-o limba straina o parte din materii.

| Doodleskull explică (pentru DizzyC):

Poti sa fi mai precisa cu propozitia?

| Doodleskull explică (pentru Doodleskull):

Cloud e un domeniu de viitor