| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in primul an de liceu la clasa de stiintele naturii si vreau sa intru la facultatea de stiinte la departamentul de fizica si sa continui pe fizica aplicata. Vreau sa stiu daca este absolut necesar sa ma mut la mate-info si vreau sa mai stiu de ce mai am nevoie ca sa fiu admis. Dau funda si multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| anonyymuusss a răspuns:

Nu este necesar sa te muți la mate info. La Chim-BIO se face fizica, acum depinde de profesor. Iar admiterea este diferită in funcție de orașul in care este situată facultatea. Intra pe site-ul facultății din orașul in care vrei sa aplici și vei găsi acolo informațiile pe care le cauți cu privire la admitere, cărți, modele de teste etc.