| jhon921 a întrebat:

Pot sa depun la Anaf o cerere pentru a vedea daca taxa a fost restituita sau nu chiar daca nu sunt proprietarul masini? Adica stiu detaliile masini tot, dar masina e pe numele altcuiva.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu o asculta pe Gretta, insista sa dea raspunsuri la categorii la care este total pe langa.

Da poti face o cerere dar ai nevoie de copii dupa certificat si dupa cartea de identitate a masinii. In cerere tu poti aparea ca si cumparator, nu intereseaza pe nimeni daca ai sau nu contract sau daca tu chiar vrei sa cumperi masina

| jhon921 explică (pentru suntserios):

Am fost astazi sa ma interesz daca pot sa depun cererea eu in locul altei persoane si mi-au zis ca pot sa o depun dar trebuie pe langa cererea completata sa mai adaug si copia dupa cartea masinii si certificatul de inmatriculare, plus o copie dupa buletinul persoanei respective. Mi-ar mai trebui si alte acte sa nu mai fac inca un drum aiurea ca la astia nu se stie niciodata?

| suntserios a răspuns (pentru jhon921):

Din cate imi aduc aminte parca doar de actele masinii era nevoie, dar daca ti au zis si de copie dupa CI atunci adu o si pe aia

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu ai acest drept, nefiind posesorul legal al masinii.

| iulianalii1992 a răspuns:

Da poti depune cererea aceea la ANAF si iti elibereaza documentul cum ca taxa a fost platita sau nu.
Dar dureaza in jur de 2 saptamani pana se elibereaza acea foaie.