| petrucostel a întrebat:

Sunt angajat la o firma, peste 3 luni imi va face contract pe perioada nedeterminata, Intrebarea este daca pot face un imprumut de la Unicredit Bank? dupa ce voi avea pe perioada nedeterminata contractul.Pentru un credit de nevoi personale, intre 2000-4000RON,eu din cate stiu trebuie sa am lucrate cel putin 5 luni.Imi poate explica cineva cum sta treaba? Mersi.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de banca unde vrei sa faci imprumutul, fiecare are reguli proprii de creditare. Unele cer o vechime in munca de 3 luni, altele de 6 luni. Vezi pe site-urile oficiale ale bancilor care iti sunt la indemana conditiile de creditare.

| IonuţR1995 a răspuns:

Eu stiu ca pentru un credit iti trebuie minim 6 luni la actualul loc de munca.