| JeanHQ a întrebat:

Salutare tuturor!

O întrebare sinceră și scurtă am.

În trecut, în urmă cu câțiva ani (2019 cred) am împrumutat contul meu de revolut cuiva(da știu…) în fine.
Acum nu îl mai pot accesa prin nici o metodă.
Am trimis mesaje la ei, nu mai am acces la numărul de telefon, nu mai pot face absolut nimic, știe cineva cum pot face să-l recuperez? Am luat legătura cu cei de la revolut, am trimis poze de securitate, documente personale… degeaba.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Revolut este un cont bancar....care nu se da sau imprumuta nici macar familie, dapi altora.
Din pacate, daca aia fac ilegalitati, frauda sau cheltuie in nestire, tu esti cea care vei platii daunele.
Contacteaza Politia si fa reclamatie!

| flixbuster a răspuns:

Asta cu imprumutat contul de Revolut zau ca nu o pot pricepe. Poti descrie mai exact ce ai facut si cum? Contul e legat de un numar de telefon, niste acte - plus ca e cam ilegal pentru altcineva sa ti-l foloseasca. Nu are sens deloc ce spui dar poate nu inteleg eu si de aceea cer mai multe informatii.

Acum, de ce ai vrea sa il recuperezi? Ai bani acolo? Daca nu, faci altul cu alt numar de telefon si asta e. Iar daca ai bani, consideri ca ai platit cu ei o lectie importanta de securitate bancara - sper sa o intelegi.