| Anonimul151 a întrebat:

Se merită vânzarea de cărți de colorat de ex ( dar și de alte feluri ), notebook etc, pe AMAZON KDP? E o platforma pe care navighează mulți oameni ( din afara... ), din alte țări, și dacă disignul cartii ar fi ok, atragator am șanse sa vând nu?

4 răspunsuri:
| Julyly2089 a răspuns:

Cred ca exista oameni care sa fie interesați, deci ai șanse sa vinzi. Poți sa le vinzi pe mai multe platforme și dacă vrei sa atragi mai multa lume poți vinde cărți de colorat si pentru copii și pentru adulți (știu ca sunt cele care ajuta cu anxietatea) Mult succes!

| Anonimul151 explică (pentru Julyly2089):

Da, chiar vreau să vând astfel de cărți. Pe viitor o sa încerc sa vând pe mai multe platforme de genul. Însă asta doar dacă îmi iese pe amazon... Pentru că momentan nu reușesc sa pun la vânzare... Pentru moment am făcut doar o agenda, pentru ca la cărți de colorat e mai complicat. Mai ales că vreau o copertă mai atrăgătoare. Pentru că așa aș avea șanse mai mari de a vinde, si pentru asta am cautat ajutor pe fiverr. Doar că nu știu cum sta treaba cu platforma aia și cât de sigura este. Bineînțeles că voi face și cărți pentru adulți. Sunt multe cărți pentru relaxare, și care cum spuneai tu, ajută anxietatea. Mandalele sunt acelea. Mulțumesc pentru răspuns.

Mulțumesc. Sper și eu să am vânzare, deși la agende e mai greu ( am făcut o simpla ), peste puțin timp voi vinde și cărți...

| CristinaCrin a răspuns:

Eu iti recomand sa testezi piata cu una. In functie de rezultate decizi daca merita sa continui.