| LG280 a întrebat:

Se poate face transfer bancar in euro din Irlanda intr-un cont Revolut in lei? Multumesc!

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Se pot face transferuri intre doua banci, cu conturi de valuta diferita.
Cel care trimite banii va suporta toate cheltuielile transferului (schimburile valutare, comisioanele bancilor).

| mihai69 a răspuns:

Pe Revolut poți avea conturi în "N" valute; faci unul în €uro (sau titularul acelui card, daca nu e al tău) și gata. Conversia în lei se face ulterior, din aplicație. Ai avantajul că poți s-o setezi sa se facă automat doar dacă cursul e mai bun decât o valoare prestabilită.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am increcat dar la o banca normala se poate. Revolut are contract cu anumite banci dar daca e una jalnica atunci nu iti schimba ei valuta. Nu ai de unde stii asa ca asteapta si vezi daca iti ajunge

| LG280 explică (pentru anonim_4396):

Prin AIB se va face transferul. Una din cele mai mari banci din Irlanda.

| mihaela000ela a răspuns:

Transferul NU SE FACE dacă este într-o altă monedă decât cea a contului

| Zuzu1991 a răspuns (pentru mihaela000ela):

Ba se face, iti poti face cont in euro in revolut, dupa care sa faci conversia la cursul valutar
PENTRU ASTA este revolut celebru, pentru ca au cea mai buna rata de conversie

| mihaela000ela a răspuns (pentru Zuzu1991):

EXISTA LIMITE! este contul, pe care mai pana ieri, nu-l urmarea fiscul...dar...

| mihaela000ela a răspuns:

Trebuie să selectezi moneda corectă în aplicații, deoarece este posibil ca transferul să nu sosească dacă este într-o altă monedă decât cea a contului Revolut de destinație-asa ca, raspunsul meu nu este eronat!
N.B-detaliile transferurilor locale și internaționale în aplicație, ecran Acasă> fila Conturi.

| LimitBreaker a răspuns:

Functioneaza fara probleme in limita la 250k euro pe transfer.