| RazvanSmile a întrebat:

[Strang bani pentru un caine (3 milioane) si nu stiu cum sa fac rost de ei cat mai repede, am la dispozitie 2 saptamani! Aveti idei? thinking

P.S.-Am 14 ani

Răspuns Câştigător
| florentina_9904 a răspuns:

Buna si eu strang bani pentru. un caine si am tot 14 ani poti participa la concursuri pe net, sau poti face accesori handmade si sale vinzi, sau poti sa iti ajuti vecini sau rudele sau vinde ce nu iti mai trebuie
succes!

4 răspunsuri:
| Buza021 a răspuns:

De ce sa strangi 3 mil pentru un caine de rasa? Cand sunt atatia caini la fara stapan la adaposturi?

| RappMusicc a răspuns:

Pai in primul rand poarta-te frumos cu parintii tai, spala vasele fa si tu treaba prin casa si le explici ca vrei un catel si poate ti-l cumpara ei...Sau daca nu, le ceri cate 10 lei sa iti cumperi ceva la scoala si nu ii cheltui si ii strangi..Sau : Le zici : fac ce imi spuneti numai sa imi cumparati un caine sau fac ceva in fiecare zi pentru 10 lei pe ziwinking
Funda?

| cainirasapura a răspuns:

O corcitura(gen buchonei, pechiromi imperialos de rumania, yorksirei de tomberonei de Romania) costa in jur de 150-300 la samsari si inmultitori.Pe acest site www.adoptiicaini.ro gasesti sa adopti GRATUIT caini care seamana mult mai bine cu o animita rasa decat corciturile vandute de samsari si inmultitori!