| pinkpinqdanaa a întrebat:

Niste exemplu de servicii pentru a aduna mai repede niste bani: Am 2 saptamani la dispozitie... pentru o excursie trebuie 6 milioane tongue Am 12 ani.cum pot sa imi strang+ ca imi mai da si mama 2millioane deci am de strans singura 4 crying( ajutot.Primeste cel mai bun raspuns : FUNDA si restul vot :*:* pls

1 răspuns:
| blueangel99 a răspuns:

Păi la 12 ani eşti cam mică să te angajezi, adică trebuie să ai 8 clase şi 16 ani împliniţi. Măcar mama ta ştie că e vorba de atâţia bani? Dacă nu, atunci spune-i. Şi ia să vedem... păi poţi să plimbi câini, să o ajuţi pe bunica ta(că mama ziceai că deja ţi-a dat nişte bani). Sau dacă te pricepi la calculatoare sau mai ştiu eu ce, poţi să faci un mic serviciu din asta pe la prieteni. Mai mult nu pot să-ţi zic sad. Anyway... pa, pa şi dristracţie plăcută în excursie. wave