| minime3 a întrebat:

Unde e mai avantajos sa faci un credit? La Provident sau la Icredit? Stie cineva? Unde au dobanzi mai mici? Multumesc!

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La o bancă. Nu te băga la cele doua spuse de tine.

| minime3 explică (pentru darrio2007):

Dar...cel mai bine e sa nu faci nici la banca, nu? Adica tot exista dobanzi, nu ma pricep, nu am avut niciodata imprumut.

| darrio2007 a răspuns (pentru minime3):

Depinde si daca indeplinesti anumite conditii. Un exemplu ar fi daca dovedesti ca esti angajat legal si poti returna imprumutul.

| suntserios a răspuns (pentru minime3):

Băncile au dobânzi mai mici și reguli mai stricte.

| szmotovio a răspuns:

Mergi la o banca.

| Violleta2022 a răspuns:

Banca are dobanzile mai bune.

| mihai69 a răspuns:

La absolut niciun IFN. Sunt cămătari cu acte în regulă...
Mergi la o bancă, e cel mai rezonabil.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La banca.
De la alea spuse de tine nu as lua nici 1000 de lei, ca au dobanzi pana la 100%.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La banca dai inapoi cam 25.30 % din suma imprumutata ( si evident suma imprumutata ). La ifn dai intre 50 si chiar 400 % din suma imprumutata ( si suma imprumutata).
Cu cat perioada e mai lunga cu atat dai inapoi mai mult.
Pt 1000 de lei, la banca platesti 1300 in total. La ifn dai 2000, 3000 de lei inapoi.

| Trixt3r a răspuns:

Banca, la astia dai mai mult decat dublu inapoi.

| minime3 explică:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi! Pana la urma voi pune bine in balanta avantajele si dezavantajele, si probabil voi merge la o banca (asta daca nu ma razgandesc)! O seara frumoasa tuturor!