| AndreiCiobanu59 a întrebat:

Unde ma pot angaja la 15 ani si ce mi-ar trebui? Doresc sa contina doar munca fizica

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

La McDonalds unde schimba angajatii ca pe papuci, in lanturile mari de magazine (Lidl, Kaufland, Mega Image etc) prin depozite ca manipulant marfa.Nu te sfatuiesc sa te duci in constructii.Eu stiu ce inseamna sa lucrezi in mediul ala ca si copil.Esti tratat ca ultima sluga, ti se vorbeste ca unui sac de gunoi, esti bataia de joc si centrul glumelor la toti angajatii mai vechi (glume de santier).Iti las aici si un mic articol pe care sa-l citesti https://www.avocatnet.ro/......lieri.html Ca si acte iti vor cere copie de pe buletin, adeverinta de elev de la secretariatul scolii+semnatura directoarei si desigur acordul parintilor/tutorelui.Mult succes tinere!

| AndreiCiobanu59 explică (pentru siriusblack98):

Mersi mult pentru ajutor! Mam Angajat ca cioban/văcar la o fermă din sat

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

De la 16 ani poti, cu acordul părinților.