| Aldutssss31 a întrebat:

Unde te-ai putea angaja la 18 ani daca esti inca la liceu? Am ramas însărcinată cand eram clasa a 10 si nu am mai continuat.Acum din toamna o sa merg din nou la liceu cu frecvență redusa si as vrea sa lucrez, doar ca nu stiu ce.M-am gândit sa fac un curs de unghii si sa pun de acasă, oare e profitabil? Sau ce as putea face?

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Angajeaza te la mega Image sau hypermaket.

| mentholinks a răspuns:

Part-time la supermarket, fast-food, etc. Termina liceul, ia bacul, fa o facultate calumea, etc. Un copil nu cred ca e asa o mare piedica.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Mai bine lucrezi la un magazin decat sa pui unghii. Toata lumea pune unghii sau e make-up artist. Lucreaza, pune deoparte bani si te gandesti pe parcurs ce poti face ca sa castigi mai mult.

Răspuns utilizator avertizat
| Alverto a răspuns:

Îți recomand să urmărești 85% din videoclipurile lui Adrian Niculescu de pe YT
Sau chiar 99% daca ai timp
Te asigur că o să te ajute
Mai ales povestea lui

| Bruno92 a răspuns:

Lucrător comercial la program redus, gen part time

| GeorgianRaGe a răspuns:

Nu este profitabil sa faci un curs de unghii deoarece aceste cursuri vor costa bani si timp si nu vei castiga indeajuns pentru a te putea intretine.