| Aldutssss31 a întrebat:

Buna TPU.Din cauza unei prostii din adolescență am ajuns sa mă las de liceu in clasa a 9.Acum am 18 ani si as dori sa ma inscriu inapoi la liceu.Intre timp as vrea sa si muncesc deci nu stiu daca as avea timp de seral, asa ca ma gândeam sa merg la frecvența redusa.Cum este mai bine? Stiam ca la seral se merge de la 4 la 8, 9 in fiecare zi.Dar la frecvența redusa nu va fi mai greu sa acumulez cunostintele necesare ca sa pot trece clasa? Acum momentan nu lucrez dar după nu stiu daca o sa rezist sa stau 8 ore la muncă, inca 4 la seral si 1, 2 ore pe drum.Ce este mai ok si de ce?

4 răspunsuri:
| laSoledad a răspuns:

Cel mai bine te apuci intai de munca. Strangi niste bani daca poti, mai ales ca suntem in criza, si apoi reiei cursurile la anul sau cand vei putea. Si profiti de orice timp liber ca sa inveti. Netul e plin de lectii.

| Michaeel a răspuns:

Degeaba zici ca te apuci de munca, ai doar 8 clase... Cu astea nimeni nu te angajează decât la sapa. Pune mana pe carte și învață! Eu asta as face... Suntem în criza și alge prostii dar îți va fi greu sa reinscrii in învățământ. Termina lucrul, ia bacul, (termina poate o facultate) și după te poți angaja unde dorești și vei putea duce un trai bun.

| Aldutssss31 explică (pentru Michaeel):

Problema e ca părinții mei nu ma susțin sa fac asta...si nu stiu ce pot face

| Michaeel a răspuns (pentru Aldutssss31):

Parinti nu susțin niciodată ceea ce ne face fericiți.