| Aldutssss31 a întrebat:

Credeti ca puteti face ceva cu 9 clase doar? M-am lasat de scoala in clasa a 10 a, acum m-am înscris din nou la liceu.Intre timp as vrea sa-mi caut ceva de munca dar nu gasesc nimic.M-am gandit sa fac un curs de unghii și sa lucrez de acasă până pot face altceva...dar ai mei zic ca nu e o idee buna, nimeni nu ma susține.Am banii necesari sa fac cursul si sa iau cele necesare dar nu stiu daca o sa meargă sau nu si totusi este vorba de o suma destul de mare pe care nu as vrea s-o pierd.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În mod sigur o să meargă, că sunt multe care vor să arată că ele au gheare ocoșe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu te angajezi mai bine în comerț, la un supermarket? Acolo nu e obligatorie experiența în domeniu și nici diploma de Bacalaureat sau să ai neaparat 12 clase.
Incearcă să-ți depui CV-ul la un supermarket care angajează personal.

| GouDidodino a răspuns:

Poti sa te duci cu vacile la păscut, postul respectiv se numeste vacar/ vacareasa

| Clytia a răspuns:

În primul rând, ai făcut foarte bine că te-ai decis să-ți termini măcar liceul.
Acum, ai încercat să cauți anunțuri de angajare pe internet? Ai putea să te angajezi la o terasă, la o pizzerie, un magazin ceva... N-are cum să nu găsești nimic. Mai bine ar fi să-ți iei un job întâi, să mai strângi niște bani și poate chiar în timpul liber să faci și cursurile respective. Eu zic că merită. La început poți atrage cliente punând un preț mai mic, promovând pe rețelele de socializare, iar cu timpul poți avea succes. Ai nevoie de determinare și multă muncă. Succes!