| deya_2286 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu o problema urgenta Sotu a lucrat si a fost angajat cu salaru minim pe economie, dar a renuntat la acel post si sefu lui ia platit la carte de munca inca un an si zice ca ia paltit in jur de cinzeci de milioane. ma intreb la salary de patru milioane opt sute nu e cam mult? MULTUMESC

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inmulteste 480 lei cu 12 luni si o sa vezi ca nu este mult 5.000 lei (cinzeci milioane lei vechi), iti da 5.760 lei (57.600.000 lei vechi). Numai bine!