Întrebare recomandată | PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Vreau sa comand ceva, dar trebuie doar card Visa. As putea sa platesc cu un card de la Alpha sau Raifeissen? Am vazut ca undeva, jos scrie Visa. Nu prea inteleg straight face
Ma ajutati?

15 răspunsuri:
| GabrielaIoana a răspuns:

Trebuie sa verifici la magazin ce carduri accepta. De unde vrei sa comanzi?

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru GabrielaIoana):

Multumesc frumos. Eu am Alpha Bank, dar scrie jos : Visa Electron... Ce sa inteleg?

| GabrielaIoana a răspuns (pentru PamfleticaTotHellenne):

Nu se plateste cu Alpha Bank. De ce nu incerci cu PlayPal?

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru GabrielaIoana):

Nu am... am doar Alpha, Raifeissen si inca un card. offfff

| GabrielaIoana a răspuns (pentru PamfleticaTotHellenne):

Incearca sa vorbesti cu ei. Suna la relatii clienti. Poate poti plati si altfel, de exemplu prin virament bancar(ordin de plata).

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru GabrielaIoana):

Am sunat, mi-a spus tipa de acolo ca doar cu bancile astea lucreaza. Mi se pare cam ciudat. Mai incerc maine sa sun iar

| GabrielaIoana a răspuns (pentru PamfleticaTotHellenne):

Atunci nu ai ce face. Nu poti lua din alta parte ce te intereseaza? Poate te pot ajuta. Cautam impreuna!winking

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru GabrielaIoana):

Vreau o pereche de pantaloni, putem vorbi in alta parte?

| suntserios a răspuns (pentru GabrielaIoana):

Vai de tehnologia amanduroara.

Visa este un serviciun financiar care permite tranzactii financiare, in general cu ajutorul cardurilor. Visa nu este o banca. Visa este un tip de card.

In cazul tau banca emitenta este Alpha Bank insa cardul este Visa.

Incearca sa faci plata, nu conteaza banca emitenta

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru suntserios):

Nu pot sa cred laughing)))). Cat de proasta pot fi ...Cum am spus, nu ma pricep, habar n-am. Multumesc tare mult.
Cardurile pe care le am sunt de la diferite banci si am vazut ca jos scrie VISA Electron. Multumesc inca o data!

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru suntserios):

Am incercat sa fac comanda, si... TRANZACTIE NEREUSITA! La banca mi s-a spus ca trebuie sa activez ceva pentru comanda online. Stii cumva despre ce e vorba?

| suntserios a răspuns (pentru PamfleticaTotHellenne):

Da, probabil trebuie sa activezi cardul pentru tranzactii online, dar habar nu am care e procedura la alpha bank

| alexamoria a răspuns:

Indiferent de banca cardurile pot fi VISA sau VISA Electron.